Fundacja Dom Seniora im. Sue Ryder otrzymała grand w ramach programu Szychta realizowanego przez z Fundację Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych ”Kaganek” na realizacje  projektu pn.” Cztery pasje Seniorów- aktywna integracja”.

Działania realizowanie w ramach niniejszej umowy skupiają się na czterech kierunkach aktywności Seniorów poprzez ich realizację chcemy rozbudzić nowe pasje wśród uczestników.

Pierwsza z pasji  zostanie poświęcona fotografii, na warsztatach uczestnicy poznają  tajniki zrobienia dobrego zdjęcia: światło, kadrowanie. W ramach zajęć została również zaplanowana sesja w strojach szlacheckich, będą robione zdjęcia portretowe oraz grupowe, co będzie pamiątką dla wszystkich uczestników. Drugim działaniem będzie organizacja spotkania z kulturą, na które zostaną zaproszeni artyści prezentujący różne gatunki: taniec, śpiew. Spotkanie będzie okazją do miłego spędzenia czasu oraz spróbowania swoich możliwości na scenie. Trzecią pasją, o której chcemy przypomnieć Seniorom będzie haftowanie. które jest im doskonale znane. Natomiast na warsztatach haftowanie zostanie zaprezentowane w nowoczesny sposób przy użyciu nowych materiałów i wzorów. Czwarta pasja związana jest z kinem, w ramach  projektu zostanie zorganizowany wyjazd do kina, aby obejrzeć seans filmowy na dużym ekranie, co wpłynie na ciekawszy odbiór , dostarczy nowych emocji innych niż z domowego fotela.