Celem głównym projektu jest ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych poprzez deinstytualizacje usług opieki medycznej, wsparcie i tworzenie zdeinstytucjonalizowanych form opieki medycznej.

Planowanym efektem jest udzielenie wsparcia dla 62 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznych objętych usługami zdrowotnymi w programie.

Wartość projektu 2.008.784,46 PLN

Wkład własny 150.625,18 PLN

Wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich 1.858.158,57 PLN

Termin realizacji projektu 01.06.2020 – 31.12.2022

  • 17 MARCA 2021
  Święta Wielkanocne tuż tuż…

  Święta Wielkanocne tuż tuż…

  Uczestnicy projektu “Dzienny Dom Opieki Medycznej w Pierzchnicy” przygotowują się intensywnie do nadchodzących Świąt Wielkonocnych. W marcu na zajęciach terapeutycznych tworzą piękne ozdoby świąteczne: cekinowe jajka, kurki i zajączki, które wymagają precyzji, dokładności i są doskonałym ćwiczeniem sprawnościowym dla naszych uczestników jak również kartki oraz stroiki świąteczne, które mamy nadzieję zaproszą również wiosnę do domów

  Czytaj dalej
  • 16 MARCA 2021
  Przygotowanie do Niedzieli Palmowej

  Przygotowanie do Niedzieli Palmowej

  Uczestnicy DDOM na terapii zajęciowej własnoręcznie przygotowali piękne palmy na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy. Przy pomocy terapeutki i opiekunki uczestnicy stworzyli kwiaty z krepiny ,którymi ozdobili bukszpan i gałązki z baziami. Zgodnie stwierdziliśmy, że nasze prace nadają się na konkurs na najpiękniejszą palmę.

  Czytaj dalej
  • 8 MARCA 2021
  Dzień Kobiet w DDOM

  Dzień Kobiet w DDOM

  Z okazji wspaniałego święta Dnia Kobiet obchodzonego 8 marca, nasi uczestnicy przygotowali dla siebie nawzajem wraz z personelem pyszny poczęstunek podczas zajęć kulinarnych. Nie obyło się bez pysznych przystawek, sałatek a także słodkich ciast i ciasteczek. Panowie chcąc uhonorować tego dnia Panie przygotowali piękne kwiaty dla każdej z uczestniczek personelu. Dzień Kobiet spędzaliśmy w bardzo

  Czytaj dalej
  • 3 MARCA 2021
  Coś pysznego….

  Coś pysznego….

  W ramach zajęć kulinarnych nasi uczestnicy mają bardzo dużo pomysłów co można przygotować smacznego. Pieczemy ciasta, robimy sałatki i pyszne przekąski, a pomysłów na następne dania i ciekawe smaki nie brakuje. Niektórzy z naszych uczestników mają okazję popróbować naszych specjałów po raz pierwszy.

  Czytaj dalej