Terapia

W ramach  terapii zajęciowej podopieczni mają możliwość korzystać z zajęć z ergoterapii tj.:dziewiarstwo,hafciarstwo i ogrodnictwo.W pracowni terapii w ramach aktywizacji prowadzone są również zajecia z arteterapii:  prace plastyczno-dekoratorskie tj.: quilling ,wykonywanie prac i stroików z okazji świąt  i imprez okoliczniościowych.

Prowadzone są również zajęcia mające na celu poprawę funkcji percepcyjno-motorycznych  i koncentracji oraz motywowanie do aktywności poznawczej poprzez rozwiązywanie testów pamięciowych ,gry stolikowe,uczestnictwo w konkursach i zabawach integracyjnych.

W ramach zajęć terapeutycznych prowadzone są spotkania z Wolontariuszami ,gdzie nasi podopieczni mają możliwośc podzielić się własnym doświadczeniem i umiejętnościami w zamian dostarczając wiele radości i wnosząc powiew świeżości w życie Domu.

Rehabilitacja

Formy proponowanych zajęć rehabilitacyjnych w ramach aktywizacji ruchowej:

Ćwiczenia indywidualne – dobierane indywidualnie do każdego uczestnika (ćwiczenia na sali,ćwiczenia przyłóżkowebierne,czynno-bierne,pozycje ułożeniowe)

Ćwiczenia grupowe – z przyrządami lub bez (materace,piłki, taśmy, kijki itp.)

Ćwiczenia ogólnousprawniające – na sali kinezyterapii (rotory,rowery,UGUL,atlas)

Ćwiczenia według metod PNF

Zabiegi z zakresu fizykoterapii (sollux, bioptron, laser, ultradźwięki, magnetronik, aquavibron i różnego rodzaju prądy)

„Nigdy nie poznamy całego dobra, jakie może dać zwykły uśmiech.”

Matka Teresa z Kalkuty