Uczestnicy Klubu Seniora w ramach zadania 9.Zajęcia aktywizujące społecznie, wzięli udział w koncercie, który odbył się 27.08. w Domu Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiła grupa artystyczna „Fantazja” składająca się z dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej nr 1 im. Jurija Sjemieniako w Grodnie na Białorusi, prowadzona przez Panią Ludmiłę Rozuwajewą – zdobywcy I nagrody na VI Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku w 2006 r. oraz Nagrody Fundacji dla Tczewa i „Kuriera Tczewskiego” podczas  IV Zjazdu Akordeonistów – Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Tczewie w 2013 r.

Zespół zaprezentował swoje umiejętności wokalno-muzyczne. Słuchaczami byli nie tylko uczestnicy Klubu Seniora, ale również mieszkańcy Domu Seniora. Członkowie grupy muzycznej zaprezentowali się grając na takich instrumentach jak: akordeon, gitara, perkusja oraz bałałajka.

Młodzi wykonawcy przedstawili zaproszonym gościom utwory ze swojego rodzinnego kraju, jak również zaśpiewali po polsku kilka znanych piosenek, które wzbudziły wśród odbiorców miłe wspomnienia. Repertuar składał się przede wszystkim z tytułów zaliczanych do klasyki muzyki.

Po zakończeniu koncertu Dyrektor Domu Seniora, Pani Lidia Dudkiewicz, podziękowała artystom za wspaniały występ. Słuchacze nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami. Miłym zaskoczeniem była wiadomość, że jedna z wokalistek miała w tym dniu urodziny. Goście wzruszyli jubilatkę wspólnie odśpiewując serdeczne „Sto lat”.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się zaprosić tych młodych geniuszy muzycznych na kolejny koncert dla naszych Seniorów.