W ramach Zadania 9 – „Zajęcia aktywizujące społecznie” został zorganizowany koncert grupy muzycznej „Roobicon” z Kielc, której przewodził Robert Krzyżanowski. Artyści zaprezentowali się przed uczestnikami Klubu Seniora oraz mieszkańcami Domu Seniora, wykonując piosenki o tematyce żeglarskiej – szanty. Formacja oczarowała publiczność męskim wokalem, podkreślonym gitarową oprawą.

Piosenkarze integrowali się ze słuchaczami zapraszając ich do wspólnej zabawy, zachęcając do śpiewu oraz wyklaskiwania rytmu. Zgromadzeni Seniorzy dołączyli do wykonawców, wspólnie z nimi odnajdując się w dźwięku szant. Piosenki miały lekki charakter, przyjemnie kojarzący się z nadmorskim wypoczynkiem przy szumie bałtyckich fal. Grupa zaprezentowała zarówno klasykę piosenek i ballad żeglarskich, jak i własne, autorskie utwory.

Artyści przeplatali swój występ anegdotami dotyczącymi ich twórczości jak również historii szant w Polsce. Po wykonaniu ostatniej piosenki członkowie zespołu stanęli do wspólnego zdjęcia razem z publicznością.

Na zakończenie Dyrektor Domu Seniora, Pani Lidia Dudkiewicz, podziękowała artystom za ich występ, wręczając im drobne upominki.