W listopadzie obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. To szczególne święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jaką przez całe życie przekazują całemu swojemu otoczeniu.

W dniu 20 listopada Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy zorganizował uroczyste obchody Dnia Seniora. Na licznie przybyłych Mieszkańców czekał słodki poczęstunek i jak co roku- okolicznościowy tort. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera i doskonała zabawa zorganizowana przez pracowników Domu i samych Seniorów. Zespół aktywnych Seniorów przygotował dla zgromadzonych uczestników imprezy część artystyczną. Nasi Podopieczni zaprezentowali skecz pt. „ Najpiękniejsze kobiety to Kielczanki”, występy wokalne i recytatorsko – poetyckie. Na zakończenie uroczystości odbyły się tańce, podczas których organizowane były zabawy integracyjne. Dzięki spotkaniu Mieszkańcy miło spędzili czas w atmosferze dobrej zabawy.

Z okazji Dnia Seniora składamy wszystkim osobom w podeszłym wieku serdeczne życzenia zdrowia, długich lat życia w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń .

Życzymy wszystkim osobom starszym, aby pamięć o nich nie kończyła się na tym jednym dniu. Żywimy również nadzieję, że ta pamięć będzie niosła ze sobą nowe inicjatywy, które zaowocują poprawą jakości życia Seniorów oraz pomogą lepiej wykorzystywać ich ogromny potencjał.