W ramach zadania pn. „Wachlarz aktywności dla Seniora”, finansowanego w ramach wieloletniego programu na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025 – Edycja 2023., uczestnicy zadania korzystają z różnorodnych form aktywności.

Celem realizacji zadania jest zwiększenie uczestnictwa osób starszych w różnych dziedzinach życia społecznego poprzez zaproponowanie urozmaiconego wachlarza form spędzania czasu wolnego.

Udział w zadaniu pozwala na zmianę sposobów spędzania czasu wolnego poprzez aktywizację i zwiększenie zaangażowania w życie społeczne.

Fundacja Dom Seniora im. Sue Ryder zrealizowała  warsztaty z Hortiterapii, które prowadzone były w sposób bierny i czynny. Terapia ogrodnicza wykazuję wielokierunkowe działanie na organizm, regularne przebywanie w ogrodzie i pielęgnacja roślin wpływa uspokajająco, obniża ciśnienie krwi a także opóźnia procesy starzenia się. Dzięki zajęciom w ogrodzie zostały wykorzystane wszystkie zmysły, nastąpiła redukcja stresu a także poprawa nastroju.

Został zorganizowany wyjazd do Zamościa zwanego perłą renesansu. Seniorzy zwiedzili Bramę Lwowską, piękny malowniczy rynek, na którym znajdują się bogato zdobione kamienice ormiańskie. Seniorzy brali udział w przygotowaniu wystrzału z armaty, który dostarczył wiele emocji.

Na warsztatach plastycznych uczestnicy przy użyciu butelek plastikowych, sznurka sizalowego i juty tworzą wazony.

W ramach zadania zostaną zorganizowane warsztaty krawieckie, na których powstaną kompozycje. jesiennych dekoracji oraz wyjazdy do kina i teatru.