W dniach 18-19 czerwca 2019 roku w ramach trwałości projektu Klub Seniora Aktywna Jesień Życia Seniorzy z terenu Gminy Pierzchnica uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Legnicy.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny oraz wspólna modlitwa liturgiczna sprawowana przez ks. Mariana Gawinka. Następnie uczestnicy zwiedzili Katedrę Legnicką św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Kościół pw. św. Jana Chrzciciela. Dalszym punktem wycieczki było udanie się do Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Funkcjonuje tam Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz Opactwo Sióstr Benedyktynek zamieszkujące część klasztorną, Seniorzy zwiedzili cały obiekt i poznali historię jego powstania. Wydarzeniem dla uczestników był nocleg w celach klasztornych i gościnność sióstr Benedyktynek. W programie wyjazdu było również zwiedzanie Zamku Książ w Wałbrzychu oraz Palmiarni, w której podziwiać można było egzotyczne rośliny.

Po dwóch dniach zwiedzania uczestnicy zmęczeni ale bardzo zadowoleni wracali do domu. Podczas drogi powrotnej wymieniali się spostrzeżeniami.